logo
logo
Mūs atbalsta:


Jaunumi

2010. gada, 01. jūnijā — Ekspedīcija uz Kaliningradu jeb ”Koening Expedition”.

Kā jau katru gadu Jeep Club Latvia dodas īsākās vai garākās ekspedīcijas. Gads apritējis pēc Jeep Club Latvia aktīvistu 14 dienu ekspedīcijas "Polārā diena '09" uz Murmansku. Tagad bija pienācis laiks Kaliningradas iepazīšanai. Jeep Club Latvia pārstāvēja 3 Grand Cherokee, pie kuru stūrēm bija vieni no uzticamākajiem Latvijas Jeep faniem, kuri ne vienu reizi vien dodas pārbaudīt sevi un savus Jeep: Submarine, Dinamo33, Judge un Jeeper. Ekspedīcija tapa sadraudzībā ar “4x4 travelclub”.

20. maija rītā ekipāžas satikās Bauskā un 7:00 no rīta sāka doties plānotajā virzienā. Plānotais maršruts: Bauska, Paņeveža, Kibartai, Ņesterov, Čerņakovsk, Ozersk, Družba, Mamonovo, Ozerki, Kalinigrad, Primorsk, Kuršu kāpa, Kauņa, Riga. Kopējais maršruta garmums 1200 km, iekļaujot bezceļu un paaugstinātas grūtības pārbraucienus.

Lai ekspedīcija būtu interesantāka, bija nolemts izmantot vietējo gidu pieredzi, kuri parādīja īstus bezceļa posmus, kas ir īstu Jeeperu sapnis. Gidi pārvietojās ar Jeep Wagoneer un Jeep Cherokee. Jeeperi ar gidu palīdzību tika līdz Kaliningradas augstākai virsotnei Kaļininka (230mvjl), pārvarot 2h laikā 10 km, un pārvietojas pa apūdeņotām pļavām un bezceļiem, kurus klāja mitri māli. Jeepri sajūsmā bija par 5km purvu teritorijas šķērsošanu, kā arī neaktīvu poligonu, kurā tomēr kādas apmācības notiek vēl joprojām. Tika pārvarētas neskaitāmas upītes, bet pats skaistākais maršruts bija gar Baltijas jūras piekrasti.

Dzīvošana bija ekstrēma, bija jāpierod pie kultūras īpatnībām, kā arī ierastajiem ikdienas rituāliem: rīta kafija, internets, duša. Šādas ekspedījas nevar iedomāties bez kurioziem, piemēram: dīkstāve pie Krievijas robežas 4h, pusdienas bijušā sieviešu cietuma telpās, cūkuaudzetava baznīcas drupās, neparedzētā tikšanās robežzonā ar policistiem, kur izrādās uzturēties drīkst tikai ar īpašām atļaujām. Ekspedīcijas laikā tika apskatīti daudz objekti, kuri vēl ir saglabajušies no pirmā un otra pasaules kara laikiem, saglabājot vēsturisko šarmu.

"Pagaidām vispār maz auto klubu uzdrošinās mēģināt līdzīgus pārbraucienus, tāpēc arī Latvijas auto klubu vēsturē tas ir viens no unikālajiem notikumiem," saka ekspedīcijas dalībnieks Jeeper, “rekomendējam pašiem izbaudīt šo maršrutu, ja ir kādi jautājumi vai vēlaties kādas konsultācijas sakarā ar maršrutu, rakstiet club@jeep.lv ar lielāko prieku dalīsimies pieredzē”.

Iespaidi bildēs. Jauku skatīšanos.

Vairāk bildes