All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view

Palīdziet ar bezceļnieka izvēli
Author Message
PostPosted: Mon May 09, 2011 1:59 pm 

Hello tauta,
meklēju auto ar kuru var ne tikai iebraukt mežā, bet arī izbraukt no tā, bet budžets pašvaks(+/- 1800Ls) tā kā sanāk tikai kaut kāds šrotinieks :|
Šobrīd metu acis uz XJ, Terrano II/Ford maverick, Frontera sport un Rover.
Varbūt kāds var ko ieteikt, padalīties pieredzē tā teikt :)
Paldies!

Profile  

Re: Palīdziet ar bezceļnieka izvēli
PostPosted: Mon May 09, 2011 3:10 pm 

Rovers būs dārgs apkopēs, Fronterai pakaļa viegla...visu laiku lēkās, vai arī būs kartupeļu/smilšu maisi bagāžniekā jāvedā. Par pārējiem neko nemācēšu teikt. Pa tādām naudām var tikt arī pie ZJ modeļa. Par XJ atsauksmes gaidi, ir šeit aktīvisti ar tādiem braucamajiem :rock:

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 3:27 pm 

Varu piedavat choma melleni! ;) Liftets, lustra, labas riepas, uzpasets utt!

viewtopic.php?f=15&t=893

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 7:15 pm 

XJ braukšanā būs vis patīkamākais, jo tas pats ir viegls un XJ 4.0L benzīnieks ir labākais, ko bezceļa auto var gribēt: tas ir vienkāršs un izturīgs 6 cilindru rindinieks. Ja nu sanāk šaise ar radiatoru un motors uzkarst, neķer kreņķi - pagaidi kamēr atdziest, pielej no Mangaļu pudeles ūdeni un brauc tālāk līdz servisam. Motori tiem ir superīgi. Man pašam ir XJ ar manuālo kārbu. Protams tas autiņš ir da fi ga dinamiskās, kā ar tomātu, bet manuālā kārba tomēr mēdz bieži čakarēties, ja to štebselē bezceļos. Tamdēļ, ja man interesētu mazāk galvassāpes, tad labāk ņemtu XJ ar tomātu. XJ tomāti ir atkal visiem visu pierādījuši - izturīgas kārbas, kādas stāv uz Dodge Dakota un Dodge Ram pikapiem.

Tagad par Terrano 2. Divus gadus ar tādu braucu. Man bija ar 2.4L benzīnieku. Tam dzinējam bija mazāk jaudas, kā manam rokas pulkstenim. Tā bija īsta mocība. Varēja vai traks palikt, ja kaut ko vajadzēja apdzīt. BET divu gadu laikā vienīgais, kas izgāja no ierindas, bija logu tīrītāju motoriņš, lūka laida vienā gabalā cauri ūdeni un nestrādāja aizmugurēja tilta bloķis (es nopirku to autiņu ar beiktu bloķi un pārdevu ar beiktu bloķi. Tā arī nekad to pie dzīvības nedabūju). Lai kā tur būtu, autiņš ir ļoti izturīgs un uzticams. Izmaksu uzturēšanas ziņā, ja dabū labu Terrano, tad tālākā dzīve naudiņās būtu vieglāka.

Par bezceļu, Terrano ir smagāks un līdz ar to tas labāk strēgts, turpretī, XJ ir jaudīgāks motors un tas ir vieglāks. Es bezceļā dodu priekšroku XJ!

Ja gribi nopirkt un paķūnēt - uzliftēt, bloķus salikt, tad XJ šeit būs lētāks. Pateicoties lielajam Amerikas tirgum un Cherokee popularitātei, daļas ir lētākas, kā priekš citiem bezceļniekiem.

_atkal_es_ piedāvātā "Mellene" man liekas ļoti laba opcija. Ja vienosities par cenu, tad es labāk ņemtu tādu Čiri, kā Terrano. Protams, pirms to pirkt, to vajag labi iztestēt, lai nav ieberziena.

Isuzu Trooper - nekad tāds nav bijis, bet esmu dzirdējis labas atsauksmes. Cik es zinu, tad bez nekādiem liftiem Trooperam var uzlikt 33 collu ratus. Lai XJ uzliktu 33 collu ratus, tam ir jāuzliek 5 collu lifts. Jo vairāk liftu un izmaiņu auto konstrukcijā, jo trauslāks un samocītāks autiņš kļūst. Līdz ar to, ja tiešām Trooperam oriģināli var uzlikt 33 collu ratus, tad tas ir baigi labi.

Opel Frontera - nav infas. Liekas baigā fubļa!

Vēl taču ir tādas mašīnas, kā Toyota Land Cruiser 70/75, Nissan Patrol (šis arī smags maita) un vēl Suzuki Jimny. No šiem uzskaitītajiem, man vislabāk tīk Jimny - kroplis nenormāls, bet baigi viegls. Cik ir redzēts, tad bezceļā tādi iet ļoti labi.

Last edited by il_Padrino on Mon May 09, 2011 9:29 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 7:59 pm 

Paldies par info! Prieks redzēt atsaucīgus cilvēkus, ne tā kā citos forumos :mrgreen:
Nekad nebūtu iedomājies, ka automāts ir uzticamāks lauzšanas režīmā :shock:
ar 4x4 laikam auto šūpošana atkrīt, jo tagad ar vienas ass piedziņu un manuālo kārbu varu minēt vairākus gadījumus, kad ar tomātu būtu palicis iestidzis :)
ja jau tomāti ir labi, tad jau ir vērts paskatīties arī uz kādu grandu :roll:

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 9:11 pm 

asanasjevs wrote:
Paldies par info! Prieks redzēt atsaucīgus cilvēkus, ne tā kā citos forumos :mrgreen:
Nekad nebūtu iedomājies, ka automāts ir uzticamāks lauzšanas režīmā :shock:
ar 4x4 laikam auto šūpošana atkrīt, jo tagad ar vienas ass piedziņu un manuālo kārbu varu minēt vairākus gadījumus, kad ar tomātu būtu palicis iestidzis :)
ja jau tomāti ir labi, tad jau ir vērts paskatīties arī uz kādu grandu :roll:

Ņem par labu :voila:

Ar Jeep tomātiem tiešām viss ir bumbās. Tie ir veci, kā pasaule un ļoti labi sevi pierādījuši. Ar parasto kārbu dubļos, kad ej ar pazeminātiem pilnā čadā, nākas kādreiz pārslēgties no 3 uz 2 ātrumu. Tajā sekundes desmitdaļā, kad ir nospiests sajūgs, dobļi autiņu sabremzē un tu zaudē, angliski dēvēto, "momentum" un nedod Dievs vēl neliekas precīzi robā, tad jau viss - autiņš sēž. Ar tomātu tas ir daudz vieglāk - nospied pedāli un kārba visu izdara pati. Protams ar kustināšanu tā ir, kā ir. Tomātam vajag laiku padomāt, tāpēc kustināšana ar šo kārbu nav tik efektīva. Tāpēc dubļi jāmēģina ņemt ar švunku - Ručkā :D :D :D :D Kamēr nav bail, tikmēr ir labi. :D :D :D :D

Grandā ir daudz komfortablāk un turpretī to var dabūt ar V8 un tā jau ir pavisam cita dziesma. Ja tas nav ikdienas auto, bet auto priekam, tad V8 ir ļoti laba opcija. Ir divi V8 - 5.2L un 5.9L Magnum. Grands Magnum versijā 90to gadu beigās bija visātrākais SUV pasaulē. Analogu tam toreiz nebija. 5.9L Magnum motoru arī lika uz Dodge Ram. Tā kā, Grands ar šādu motoru varētu būt labs spridzeklis.

Par Grandiem man personiski pieredze ir tāda, ka man nepatīk Grandu sadales kārba. Man liekas, ka tā nav tik uzticama, kā Wrangler un Cherokee sadalene, kuriem ir PART TIME 4x4 režīms un nav Full TIME 4x4. Grandam arī tomēr jau ir cita svara kategorija, salīdzinot ar Wrangler vai Cherokee. Bezceļā svars var traucēt, bet, ja ir V8, tad to var kompensēt. Te mums JeepClubā ir daudz Grandu cienītāju, tapēc mani tulīt noliks pie sienas. :D :D :D Pagaidi, kamēr viņi sarakstīs savus stāstāmos.

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 9:25 pm 

Un par Land Rover. Disco 1 ir labs auto, bet Defs ir naglu kaste. Savukārt Freelanderam nav pazemināto ātrumu un starpasu bloķa.

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 9:30 pm 

Par tiem automātiem tev ir taisnība kad jāņem tomēr labāk švunkā cauri jo šūpināšana atkrīt pilnībā.Bet pie slodzes tā ātruma kļurbuļa ļurkāšanas automāts graužās gan pie atruma,gan pie maziem apgriezieniem jo motoram jauda ir ar lielu rezervi un tas neslāpst bet rok(vai nu uz priekšu vai nu uz leju :lol: )bet automāti ir tomēr ļoti izturīgi arī grandiem.Ir jau protams visam arī jāseko līdzi.Mēs jau skaļi nebļausim Jāni par tiem grandiem (Nebaidies) :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 9:43 pm 

Nu varu padalities pieredze par troperi (sauc ari opel monterey) Labs japanis un 33 ratus tiesham var uzlikt standartam. ja nemt tad tikai ar 3.1 veco dizeli vai 3.2 benzins/gaze. 3.0 dizels un 3.6 benzins var sanakt ieberziens. Ja sists tad parasti ruse ramja priekshejais shkresgabals. bet ta loti izturigs pret rusu. Opel frontera ir pasha opel brinums ar visam no ta izrietoshajam sekam! :D

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 10:27 pm 

..arī Jeep automātam reizēm eļļa arī jāmaina un pārkarsēt kārbu arī nav ieteicams, bet ja tehnisko stāvokli uzpasē, tad kārbas kalpo labi..
..Terrano nav slikts, bet cik atceros, tad, kad kaut kas juka, bija dārgi..
..par roveriem nezinu, citi saka labs, citi saka baigi bieži jāremontē un arī nav lēti..

..es jau laikam ņemtu XJ vai ZJ..ņemot vērā, ka ZJ praktiski nopirkt nav iespējams, tad atliek XJ ar 4,0Litru benzīna dzinēju, automātu un 242 sadales kārbu..

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2011 10:39 pm 

Labs topiks panesies!
Mans čoms (arī mednieks) pēc pēdējā eko pasākuma arī stipri domā par bezceļu auto iegādi. Ikdienā jau nevajag, bet uz medībām noteikti noder. Budžets gan stipri lielāks... Doma bija par 2007 g. Toyota Hilux ar 3.0L dīzeli, bet tad es ieteicu paskatīties 2006g Jeep Grandu Limited versijā. Beigās ir tā ka Hilux ir vienkāršs, bet par lielu naudu, savukārt Grands ir par smalku, (par tādu pašu naudu), lai viņā krāmētu nošautu briedi. Tagad ir doma skatīties uz kādu vecāku auto, saliekot iekšā bezceļa fīčas, tā lai nav žēl arī mazliet kautko palauzt un lai ir iespēja ar Karcheri salonu pamazgāt...
Ja atgriežās pie tēmas par XJ automātu,- kā tik es viņu neesmu lauzis :o ,- NELŪZT! UN MOTORS ARĪ SUPERĪGS! Eļļu man ēd uz 10000km/ 1 L !!! Cita lieta ka salons ir par mazu un šis tas jau birst, bet visā visumā ZEIBIS CLASIC! Galvenais mīnuss ir patēriņš. Šad tad jau sāku domāt par gāzes plīti...

Rugged Ridge 10.5lbs winch
Bushwacker fender flares
OME Nitro shocks,
Cragar wheels, General 31x10.5 AT2
Adams slip yoke driveshaft, gandrīz Safari snorkel,
Yuasa AGM 70ah/760Amp

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2011 12:33 am 

Blue Barbie wrote:
Cita lieta ka salons ir par mazu un šis tas jau birst, bet visā visumā ZEIBIS CLASIC! Galvenais mīnuss ir patēriņš. Šad tad jau sāku domāt par gāzes plīti...

Beidz! Tā jau salonā vietas nav. Kur tad to balonu liksi? Uz jumta grozā?

Par Hilux ir izcils raksts krievu 4x4Club Maija numura žurnālā. Biju pārsteigs, ko tādu par DAYODA lasīt. Īsumā rakstā ir tā, ka motors pa vāju, bet uzticams, hadene ļumīga, bet uzticama, kārba arhaiska, bet uzticama, salons nekāds, bet racionāls - vobšem, kā pumpaina, resna, ar šķidriem matiem un bikiņ sviedru smakuci sieviete, kas būs nenormāli pateicīga, ka tu esi kopā ar viņu, un par to tev mūžīgi būs uzticama. :D :D :D Interesants viedoklis.

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2011 7:12 am 

..nu tieši medībām jau visādi CABi ir.. tie paši L200 Micubicu, Nissani, Toyotas ar kasti, fordi un vēl visādi brīnumi.. viens mīnuss tiem visiem ir, ka pagara pakaļas daļa.. var šur tur ķerties uz grāvja malām.. bet no praktiskā viedokļa tā kravas kaste jau laikam neatsverama štelle medībās.. Jeep mašīnām jau laikam neko tādu neražo, izņemot to comanchi, ko nevar nopirkt.. ;) ā, no amurikāņiem tie paši Dodge RAM visādi varianti pieejami.. :)

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2011 7:49 am 

Ram jau ir lai :rock: bet ne praktiskai braukshanai! :D Mans comanche ir pat isaks neka cheroks. micukiem problemas ar 2.5 dizeliti, hiluxi taisiti no papira un ja biezi vada kravas ap tonnu tad virsbuve sak ta shkobities ka krit logi lauka. (ir dazi tadi zinami) Fords reingers un mazda B2500 ir viens un taspats auto. itka neko sliktu pa viniem neesmu dzirdejis bet man personigi braucot nepatika sture, baigi viegla un nejut celu nemaz! :D

Comanche ir noperkams. reku Mobile.de jau labu laiku shis skaistulis gozejas! patreiz mitinas italija! http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Image

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2011 8:41 am 

_atkal_es_ wrote:
Fords reingers un mazda B2500 ir viens un taspats auto. itka neko sliktu pa viniem neesmu dzirdejis bet man personigi braucot nepatika sture, baigi viegla un nejut celu nemaz! :D[/img]

Draugs braukā ar Ford Rangeru. Ja bieži smagumus ved, tad lāgas netur. Lūzt. Un ar motoru vairākas reizes kkādas problēmas ir bijušas. 2.5D. Patēriņš ja nemaldos bija kādi 13-15l/100km. Viņam ir arī pazeminātie.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours